Ekskursje w dyskursie
Blog > Komentarze do wpisu
Jak centrolewica mój głos straciła
Znowu o polityce, ale zbliżają się wybory, więc zanudzanie politycznymi notkami to obywatelski obowiązek każdego blogera. Zwłaszcza wyborcy lewicowi mają teraz naprawdę ciężki zgryz nad wybraniem opcji choć odrobinę mniej beznadziejnej od pozostałych.
W pierwszym odruchu myślałem, że zagłosuję na Centrolewicę, bo postkomunizm uważam za kulę u nogi polskiej lewicy. Centrolewica jednak straciła mój głos za sprawą swojego kandydata umieszczonego na pierwszym miejscu listy mazowieckiej.
Wiem, że głosowanie na jedynkę nie jest obowiązkowe i że można postawić znaczek przy profesorze Nałęczu - którego już darzę szacunkiem i sympatią. Obsada „jedynki” jednak odzwierciedla realną strukturę władzy w ramach danego ugrupowania. Pokazuje, że w Centrolewicy mniej do gadania mają ludzie tacy, jak Tomasz Nałęcz - a więcej ludzie tacy, jak Marek Aleksander Czarnecki.
Nie jest on tak sławnym europarlamentarzystą jak Richard Heinrich Czarnecki, ale przeszedł podobną drogę polityczną. W poprzednich wyborach zyskał mandat europosła z listy Samoobrony, przedtem zaś był politykiem związanym z AWS.
Charakterystyka kandydata z tamtych wyborów (za „GW”): „przedstawia się jako adwokat i doradca prawny Samoobrony, reklamuje jako „swojak”, człowiek z ludu -syn pielęgniarki i organisty znad Bugu” (...) Zanim związał się z Samoobroną, był aktywnym działaczem AWS. Z tej racji został ostatnim wojewodą bialskopodlaskim, a po reformie administracyjnej prezesem Ruchu SA i wiceprezesem Agencji Mienia Wojskowego. (...)
Czy nie przeszkadza mu przynależność do partii wodzowskiej? - Przeciwnie, to bardzo mi odpowiada. Jest ściśle określona hierarchia, wiem, kto jest przywódcą. Jeśli z nim coś uzgodnię, to nie muszę już tego konsultować z dziesiątkiem innych osób, co było słabością AWS - tłumaczy Czarnecki”
Jako działacz Samoobrony Czarnecki zasłynął przede wszystkim broniąc posłanki Beger. Znów GW: „Obrońcą posłanki Samoobrony jest europoseł tej partii. Powiadomił sąd, że może przyjeżdżać na rozprawy głównie w weekendy (...) - Prawo do obrony zamienia się w karykaturę - oburza się prezes pilskiego sądu, który wysłał na adwokata skargę do Naczelnej Rady Adwokackiej”.
Na koniec temat, który mnie zawsze ekscytuje, czyli budowa dróg, a konkretnie północnego odcinka warszawskiej obwodnicy, tzw. trasy mszczonowskiej. Kolejny wycinek z GW:
„Niedaleko mieszkają wpływowi politycy. Wśród nich wicepremier Roman Giertych (LPR) i europoseł Samoobrony Marek Czarnecki. Ich sąsiadem jest sympatyzujący z PiS były burmistrz Łomianek Lucjan Sokołowski. To on lobbuje za tym, by nową trasę przenieść na wał wzdłuż Wisły. Ostatnio do jego pomysłu przychylają się urzędnicy wojewody mazowieckiego Jacka Sasina (PiS). Europoseł Samoobrony Marek Czarnecki zwołał w tej sprawie konferencję prasową”.
Wszyscy, którzy w piękne majowe weekendy stali w gigantycznych korkach usiłując wyjechać lub wjechać do Warszawy, powinni dokładnie zapamiętać powyższe nazwiska. Ja w każdym razie nigdy nie zasłosuję na partię związaną z takimi ludźmi, choćby nawet miała też Nałęcza z Piniorem.
czwartek, 21 maja 2009, wo

Polecane wpisy

 • Silvergate

  Afera taśmowa rozwija się fajnie. Reżim nie nadąża z produkowaniem kolejnych usprawiedliwień - najpierw „nie było faktur”, potem „nie było umo

 • Luźne tezy o Biedroniu

  Jak mniemam, wszyscy szanowni komcionauci mają jakąś opinię na temat inicjatywy Biedronia. Doceniam, że jeszcze nie ruszył szał offtopicznych komentarzy. Propon

 • Jak RSW likwidowano

  Pewien przemiły młody człowiek, którego część komentatorów może kojarzyć pod nickiem ^ols, skomentował towergate m.in. następującymi zdaniami: uwłaszczenie na m

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2009/05/21 15:33:50
Nie opowiadaj, że jesteś w obwarzanku.
-
wo
2009/05/21 15:44:56
@arturjac
"Nie opowiadaj, że jesteś w obwarzanku."

To akurat nie ma dla mnie większego znaczenia - taka jedynka kompromituje w moich oczach całą partię. Nawet gdyby to była jedynka z Podhala.
-
2009/05/21 16:00:19
Fair enough.
-
2009/05/21 16:24:42
To znów zostaniesz w domu czy co?
-
2009/05/21 16:39:32
Centrolewica nie stracila mojeglo glosu bo nigdy go nie miala, a to dlatego ze z jej list startuja liberalowie z demokratow.peelen co dla mnie jako socjalisty i zwolennika 99 % podatku dla Kulczyka jest nie do zaakceptowania. A gdyby nawet moj glos Centrolewica miala, to dzieki WO juz by go stracila.
-
2009/05/21 16:46:49
@baka ja, To znów zostaniesz w domu czy co?

Nie wiem dlaczego myślałem, że to jedyna lewica co startuje.
-
2009/05/21 16:53:41
Piękny Wojciech?
-
2009/05/21 17:09:31
Fuck, faktycznie obsuwa ostra. Tyle że zostanie w domu to głos na prawicę, i to bardziej na PiS niż na PO, bo to PiS ma żelaźniejszy elektorat i w tych szczątkowo nawiedzanych przez wyborców wyborach prawie na pewno dostanie wynik lepszy niż przeciętne sondaże. A SLD? Fakt, Millera i Oleksego nie wystawiają tutaj, ale po niedawnych wypowiedziach Napierała wcale bym się nie zdziwił ich obecnością w następnycych wyborach krajowych.

Ja z bólem - nie dość, że Czarnecki, to jeszcze geriokraci.pl - jednak będę głosował na PdP, ale konkretnie na Zielonych (akurat u mnie jedynka to Zielony na szczęście). Przynajmniej nie będę się wstydził, że będą mnie reprezentowali w Europie jacyś fanatycy węgla kamiennego.
-
2009/05/21 17:20:42
Hohoho, właśnie sprawdziłem, z czyjej rekomendacji startuje Czarnecki. PeDe. Ja piórkuję, i to była moja pierwsza (znaczy się jako UW) polityczna miłość...
-
wo
2009/05/21 17:44:54
@mrw
"To znów zostaniesz w domu czy co?"

Raczej pójdę, bo niska frekwencja to zapewne prezent dla PiS. Pewnie zagłosuję jednak na SLD, ale nie zamierzam tego jakoś przesadnie advocacować.
-
wo
2009/05/21 17:45:43
@tmkl
"właśnie sprawdziłem, z czyjej rekomendacji startuje Czarnecki. PeDe."

A tego nawet nie wiedziałem, myślałem, że jakoś tak się przypałętał. Genialnie to wygląda w wikipedii: Kategorie: Politycy Akcji Wyborczej Solidarność Politycy Partii Demokratycznej - demokraci.pl Politycy Samoobrony Politycy Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego Polscy posłowie do Parlamentu Europejskiego Urodzeni w 1959 Wojewodowie
-
2009/05/21 18:02:21
@WO
No właśnie też do tego się wybór lewicowego votera sprowadza, do ważenia, na której liście jest mniej osób podejrzanej, albo wręcz tragicznej, konduity. Ale to w sumie chyba zawsze tak jest i jakoś nie wyobrażam sobie wyborów, w których nie sprowadzałoby się to do wyboru mniejszego zła, albo akceptowania chociaż pojedynczych podobnych typów.
W Łodzi na ten przykład z centrolewicy na jedynce Środa, a na drugim trener Smolarek. Dalej bez wpadek i bez rewelacji, ale opisany przez Ciebie kazus wyprowadził mnie z zadowolenia z już podjętej decyzji i przełknięcia faktu, że firmuje to Rosati. Bo z SLD jest na liście typ którego znam osobiście i ręki nie przyłożę.

-
2009/05/21 18:02:23
@wo

"Raczej pójdę, bo niska frekwencja to zapewne prezent dla PiS. Pewnie zagłosuję jednak na SLD, ale nie zamierzam tego jakoś przesadnie advocacować."

count me in. z drugiej strony, smutne to ze jesli glosowac to zostaje tylko eselde.
-
2009/05/21 18:13:19
Lekki (ale bez przesady) offtop

W nowej "Polityce" (na razie tylko w wersji papierowej) z cyklu "prawicowy przekręciarz zawsze ma z górki" śmieszno-straszny artykuł Swąd po pożarze - mnie o tyle bardziej wściekający, że mieszkam w tej samej dzielnicy, w której stała Hala, i płomienie widziałem z balkonu (a gdybym strażakom nie udało się uratować stojącej obok kompresorowni, to oglądałbym go przez puste ramy okienne). Polecam fragment, jak to abepe Gocłowski katolickim pax vobiscum zamknął sprawę - i pomyślcie teraz, że on przy łaskawie panującym terz w 3Mieście Flaszka-Głódziu był liberałem...
-
2009/05/21 18:17:34
Ja z tego samego obwarzanka zagłosuję jednak na Nałęcza. Czarnecki to totalna porazka, tym gorsza że zgloszona własnie przez pede, co pisze jako jej były zwolennik.
-
2009/05/21 18:55:54
wo, chyba pisałeś na blogu przy okazji poprzednich wyborów, że zagłosowałbyś na PPP, gdyby nie to, że za priorytet uważałeś odsunięcie PiS. why not now?
-
2009/05/21 19:33:45
Czy profesor Nałęcz to ten sam co przewodniczył komisji Rywina i poddał pod głosowanie który z różnych raportów jest prawdą?
Nb. Ten przegłosowany jako prawda okazał się lipą.
Dziękuję za takich mędrców.
-
2009/05/21 19:36:28
@ ned_flanders
"...smutne to ze jesli glosowac to zostaje tylko eselde."

Eselde albo libertas.
-
wo
2009/05/21 19:46:24
@vannelle
"Czy profesor Nałęcz to ten sam co przewodniczył komisji Rywina i poddał pod głosowanie który z różnych raportów jest prawdą?"

A co w tym takiego bulwersującego? Rutynowo to robią na przykład sędziowie w składzie orzekającym.

"Dziękuję za takich mędrców."

Bo jakby głosowanie prowadził inny przewodniczący, to by tak zmanipulował, żeby przyjęto inny raport? Egzaktli hau?

@resolver
"wo, chyba pisałeś na blogu przy okazji poprzednich wyborów, że zagłosowałbyś na PPP, gdyby nie to, że za priorytet uważałeś odsunięcie PiS. why not now?"

Chętnie wyjaśnię, gdy Ty mi wyjaśnisz, dlaczego mimo wieloletniego lurkania mojego bloga postanowiłeś zadebiutować właśnie takim pytaniem.
-
2009/05/21 20:24:59
wo,
hm, nie wiem czemu akurat takim, po prostu miałem ochotę zapytać.
Lurkanie na pewno nie wieloletnie. Przeglądałem bloga bo mi się generalnie spodobał, i trafiłem także na tamten wpis.
-
2009/05/21 20:38:53
Ja też się waham: Labour czy Liberal Democrats?
-
wo
2009/05/21 20:40:54
@resolver
No to odpowiem Latarnikiem Wyborczym - wychodzi mi 84 procent zgodności z SLD, 73 procent z Centrolewicą i 68 % z Platformą. Trzy najdalsze komitety to Libertas (3%), Prawica Rzeczpospolitej (11%) i PSL (19%). Z PPP mam 26% i różnię się np. zakazem żywności modyfikowanej (uważam, że te strachy to sraka praptaka), oceną unijnej polityki rolnej (skasować te pieprzone dopłaty), przejściem na euro (entuzjastyczne ZA), oraz związkami jednopłciowymi (PPP jest PRZECIW - to ma być lewica?).

www.latarnikwyborczy.pl/app/poll.html
-
2009/05/21 21:07:31
No tak, smuteczek.I niefajnie. U mnie w Poznaniu na listach kilka hitów, między innymi jedynka Libertasu - posłanka Sobecka (związki z Wielkopolską? - "byłam na wakacjach w czasach szkolnych"; jak się nazywa wojewoda wielkopolski? - "proszę zadzwonić później"). Centrolewica - listę otwierają Sylwia Pusz i Kasia Kretkowska, kobiety piękne (przynajmniej w czasach, w których ja byłem młody) i jak najbardziej z mojej dzielnicy (po poznańsku "z mojego fyrtla"). W SLD na jedynce Marek Siwiec, pośpiesznie odrzyna kozikiem linki od spadochronu. Na liście Platformy oko przykuwa dama o dźwięcznym imieniu Sidonia oraz Jerzy Stępień. W PiS'ie po wycięciu Libickiego nic ciekawego, ewentualnie Max Kraczkowski na dziesiątce. W środku listy Polskiej Partii Pracy hicior: Bogdan Marek Piotr (Marek Jurek się chowa). Na jedynce PSL'u jakiś Grzyb, w Samoobronie niezatapialny Aumiller.

Gdybym nie był w czasie wyborów poza Polską, pewno głosowałbym na tego, kto ma największe szanse pozbawić PiS mandatów.

A swoją drogą nie myślałem, że Centrolewica łowi rozbitków na tak mętnych wodach jak to opisał WO.
-
2009/05/21 21:11:15
C'mon, Czarnecki to porażka, ale jednak nikt nie ma tak przyzwoitej listy jak ta zbieranina etatowych "europejczyków". Np. sensowne miejsca na listach mają Zieloni.

Poparcie SLD w wersji napieralskiej to konserwowanie betonu, wspieranie polityki pozbawionej choćby minimum ideologii, o lewicowości nie wspominając. To jak głosowanie na Millera po ogłoszeniu przez niego wprowadzenia podatku liniowego. Na lewicy trzeba wspierać "lewą nogę". Nawet jeśli niektóre palce toczy gangrena, to nie powód, żeby obciąć ją całą.
-
wo
2009/05/21 21:20:50
@plopli
"wspieranie polityki pozbawionej choćby minimum ideologii, o lewicowości nie wspominając."

Polityk, który w kolejnych kadencjach reprezentuje AWS, Samoobronę i Centrolewicę, to ma być ideologia z lewicowością? Kto tam ma być w ogóle tym ideowym lewicowcem, Rosati czy Onyszkiewicz może? Mam niestety przykre wrażenie, że to jest komitet wyborczy tych, których nie chcieli ani w Platformie ani w SLD.

"Na lewicy trzeba wspierać "lewą nogę"."

No ale na lewicy oni są prawą nogą - w sensie, że są bardziej umiarkowani, a więc mniejszą dają nadzieję na zapateryzację. Zdaję sobie sprawę z tego, że Napieralski będzie udawać Zapatero tylko z powodów koniunkturalnych - ale chociaż będzie. A tamci chyba jeszcze nie wyrośli z epoki konkordatu łupanego.
-
2009/05/21 21:24:15
Kiedy patrzę na listy Centrolewicy, zastanawia mnie jedno - z którą frakcją w PE zamierzają oni współpracować? Z PESem, ALDE, Zielonymi? Mam wrażenie, że to jedna z najważniejszych kwestii w wybieraniu reprezentacji do PE, często jednak u nas pomijana.
-
2009/05/21 21:35:42
Oh, dzięki za link do latarnika. Teraz kawa na lawę - kto jest kryptokomuchem, kto pisiorem, a kto korwinistą?
U mnie zgodność: Centrolewica, PPP, Platforma, SLD
Najdalej mi do: UPR, Prawicy Rzeczypospoiltej, PISu i Samoobrony
-
2009/05/21 21:40:37
re latarnik:

centrolewica - 61%, po - 61%, wszystko inne mocno niżej 50%
-
2009/05/21 21:46:35
Czarnecki z lewicowością nie ma NIC wspólnego, zresztą podobnie jak Wielowieyski w Wawie. Jednak na tych listach są również ludzie tacy jak Pinior, Środa, Szwed, czy Nałęcz. Skasowanie tej listy to - niestety - skasowanie na długi czas całej lewicy poza SLD (nie chodzi mi o egzystencję na poziomie 1-2%). Żaden Sierakowski nie powstanie i nie podniesie lewicy z popiołów, jeśli sami wykończymy choćby zalążki organizacji, jakimi są struktury Zielonych czy SDPL (z wiadomych względów pomijam pogrobowców UW).

Zapateryzacja za pół roku będzie passe, zważywszy co dzieje się w Hiszpanii. Wówczas Napieralski wypatrzy sobie inny "wzór". Ciekawe czy będzie nim Obama, Brown, Sarkozy, Chavez, czy Lula da Silva. Nie ma to zresztą żadnego znaczenia, bo jego gadanie nie przekłada się - i nie przełoży - na żadne działania. Gadanie Szweda czy Środy (czytaj: zielonych czy feministek) przekłada się. That's the fuckin' difference.
-
wo
2009/05/21 22:02:33
@plopli
"Skasowanie tej listy to - niestety - skasowanie na długi czas całej lewicy poza SLD"

No ale to się już jakby stało na początku lat 90. Decyzja postsolidarnościowej lewicy, że tworzy jakąś groteskową partię Wszystkich Uśmiechniętych Ludzi Dobrej Woli razem z Rokitą i Hallem, była oddaniem SLD monopolu na lewicowość w Polsce. Wygląda na to, że się trzeba z tym pogodzić (a głosowanie na niedobitków Uśmiechniętej Partii Ludzi Dobrej Woli będzie tu przeciwskuteczne).

"Gadanie Szweda czy Środy (czytaj: zielonych czy feministek) przekłada się"

No właśnie jedynka owego zasłużonego europosła Samoobrony pokazuje, że oni nie mają nic do gadania.
-
2009/05/21 22:12:35
Kurdeblade. Zrobiłem sobie test na glosuje.com.pl i wyszło mi, że z mojego okręgu zbieżni z moimi poglądami są sami debile. Większość polega na teście GMO - tzn. jeżeli jakiś pajac popiera zakaz produkcji to ja na niego z automatu nie zagłosuję. Ci, którzy zabójczej kukurydzy się nie boją są albo faszystami (aborcjanie! eutanazjanie! marychanie!) albo mają wyjątkowo dziwne poglądy na mniej ważne rzeczy. No po prostu nie mam na kogo głosować.
-
2009/05/21 22:15:53
@wo
"Genialnie to wygląda w wikipedii: Kategorie: Politycy Akcji Wyborczej Solidarność Politycy Partii Demokratycznej - demokraci.pl Politycy Samoobrony Politycy Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego Polscy posłowie do Parlamentu Europejskiego Urodzeni w 1959 Wojewodowie"
Jak widzę, nie ma kategorii "buce", szkoda.
Nałęcz nie zasługuje na szacunek za akrobatykę w czasie kampanii prezydenckiej 2005.
@plopli
"Skasowanie tej listy to - niestety - skasowanie na długi czas całej lewicy poza SLD (nie chodzi mi o egzystencję na poziomie 1-2%). Żaden Sierakowski nie powstanie i nie podniesie lewicy z popiołów, jeśli sami wykończymy choćby zalążki organizacji, jakimi są struktury Zielonych czy SDPL"
Bzdura. Jedynka to ex-SO, a nie ma ŻADNYCH szans na wybór dwóch europosłów z tej listy (jednego, szczerze mówiąc, też nie wybiorą). Centrolew nie jest żadną opcją.
-
2009/05/21 22:27:32
Środa, Szwed, Pinior, to też jedynki, więc jednak coś do gadania mają. Ja nie bronię tej listy jako "listy rozsądku", czi innej "listy ludzi przyzwoitych". Traktuję to jako najmniejsze zło i kolejny etap budowy lewicy nienomenklaturowej. Nie można usiąść i płakać, że skoro 20 lat temu komuś o lewicowych poglądach zabrakło wyobraźni lub wiedzy, żeby budować lewicę (albo zapatrzył się w głębokie spojrzenie Balcerowicza), to musimy z tym żyć do kolejnej wojny. Kropla drąży skałę, że zajadę patosem.
-
2009/05/21 22:27:59
@wmichal
"No po prostu nie mam na kogo głosować."
Choose lesser evil. It's called real life.
-
2009/05/21 22:32:08
Sld - 86, Centrolewica - 80, Peło - 60.
-
2009/05/21 22:42:38
@urbane
"Choose lesser evil. It's called real life."

Głupstwa gadasz. www.cthulhu.org/
-
wo
2009/05/21 22:52:23
@socjalliberal
Kiedyś do mnie zadzwonili ze Świątecznej z pytaniem, jak wyglada Cthulhu. Myślałem, że chodzi o jakieś spotkanie w cyklu "goście Gazety", ale chodziło tylko o dobór ilustracji do eseju Łelbeka o Lovecrafcie.
-
2009/05/21 23:05:47
No to na dobicie serwuję dzisiejszy występ Olejniczaka.
-
2009/05/21 23:08:37
@socjalliberal
niektórzy już wzywają:
lolthulhu.com/wp-content/uploads/2007/10/thomas_b-tub.jpg
-
2009/05/21 23:17:54
Po pierwsze - tytuł wpisu! Znów ta maniera gazetowa z cyklu "Jak dzielny rycerz Szaławiła ze smokami wojował". No dobrze, niech będzie, kim ja jestem żeby się czepiać.

Ale kaman, z tymi eurowyborami czy się nie za bardzo ekscytujecie? Ja nie idę, bo niby dlaczego mam głosować na jakiegoś obcego mi kolesia, który chce dzięki mojemu głosowi uzyskać super-fuchę dużo lepiej płatną niż w sejmie PL. Reszta - bez znaczenia, oni przecież nic tam nie załatwią, nic nie zalobbują, jak nawet języków nie znają te matoły.
-
2009/05/21 23:27:05
@kamnez
"występ Olejniczaka"

A to, jak w Faktach odcinał się od reklamy ze spowiedzią? Pomińmy, że średniej...
-
2009/05/21 23:28:21
@mietek_1899
"Ja nie idę"
Zgoda, nie idź, pliz!
-
2009/05/21 23:44:08
Mie to wkufia Huebner jako jedynka platfusów. Bo może bym i na nią (naczy na Huebner) zagłosował, ale do PO rąsi nie przyłożę, bo musiałbym ją sobie uciąć, żeby zachować choć ślad szacunku dla samego siebie. Z latarnika wychodzi mi LSD z Centrolewem ex aequo po 82%, i pewnie przyjdzie mi na to LSD zagłosować z cichutkim skomleniem rozpaczy i wymienianiem z pamięci różnych słów niecenzuralnych niczym na maturze ustnej z polskiego... PPP jest czwarta od końca, nieco wyżej niż Prawica Rzeczpospolitej, korwiniści i PSL, za to równiutko z pisiorami. Najbardziej za to rozbawiło mnie czwarte miejsce Samoobrony (zaraz po PO), która uzyskała 43% zgodności. dzięki takim zagadnieniom, jak otwarcie rynku dla sąsiadów ze ściany wschodniej, nota bene, nie ze względu na moje przekonanie, że łunia to siem wszendzie wtranca, panie.
-
2009/05/21 23:51:22
@logic
"PPP jest czwarta od końca"
PPP to jest taka Sinn Fein Sierpnia 80. Ja bym kijem nie tknął. A co do logiki umieszczania na listach, to nawet nie próbuję zrozumieć (Huebner? Krzaklewski? Obaj Czarneccy?). Za wyjątkiem hańbiących&zniechęcających nazwisk-wtop, trzeba będzie pójść i głosować po linii partyjnej...
-
2009/05/22 00:03:07
@urbane
dla mnie kategoria "kijem bym nie tknął" zaczyna się od ostatniego miejsca na podium, czyli PO. Gorzej, że poza tą kategorią jet tylko "kijem tknę, ale możliwie długim i przechwalać się nie zamierzam".
-
2009/05/22 01:43:23
@wo
Nałęcza specjalnym szacunkiem nie darzę, ale jako człekowi poczciwemu współczuję mu, że musiał grać w orkiestrze z solistami takimi jak Ziobro, Rokita czy Błochowiak. I z akompaniatorami takimi jak Szteliga. W sumie i tak wyszedł na tym jak Zabłocki na mydle, ale komisję do sprawy Rywina uważam za gówno warte przedstawionko, którego skutkiem było jeno wylansowanie ziobrokitowej makkarterii, bo z tych państwa to jednak dupy były, a nie śledczy. Co najwyżej można było się pobawić kolorem notatnika Niemczyckiego czy kierunkiem osi korytarzy w Agorze (IMO, resztą, określenie ich jako "pionowe", "poziome" itp. nie odaje istoty sprawy - każdy Prawdziwy Polak wie, że one są "w poprzek" właściwego kierunku).
-
2009/05/22 02:20:44
@urbane
A propos Sinn Fein - to nie jest aby jakaś wolnościowa ikona? Mię się ona partia do końca życia bedzie kojarzyć z knizką dla nastolatek (niezłą w kategorii) pt. "Eureka Street" R. McLiama Wilsona i z "Ordinary Decent Criminal", gdzie była sobie Linda Fiorentino, a na któren to typ, jak już mówiłem, mam mruczące misio.
-
2009/05/22 02:52:44
A i jeszcze - może wreszcie ktoś inteligentniejszy ode mnie wyjaśni mi wiekopomne znaczenie tych "lub czasopism" i co toto właściwie miało do istoty rzeczy, bo mie przychodzi do łba ino straszliwa teoria, że ktoś chciał podstępnie dać fory Bauerowi.
-
2009/05/22 04:08:03
Blah - jakimże jestem debilem, dociekłem dopiero teraz, wszakże niedługo potem powstała wspaniała spółka pt. Ozon Media... Niedobry ja: biję się bizunem z surowca po różnych częściach ciała (aczkolwiek z zachowaniem szczególnej staranności, żeby nie uszkodzić niczego, co odpowiada za moją sprawność seksualną)
W ramach konfesji powiem, że nawet w ozonie brałem czynny udział - już za obecności red. Górnego - jako rzekomy satyryk. I (znowu przyznać się muszę do czegoś równie wstydliwego jak nocna zmaza) Terlikowski wydawał się całkiem spoko w porównaniu do alternatywy, czyli Tekielego.
-
2009/05/22 07:05:08
@: To znów zostaniesz w domu czy co?

Ja idę i robię coś głupiego. Nie wiem... narysuję V4V, ale dosyć mam. Wiem, że brzmi infantylnie, ale nie mogę pozwolić sobie żeby nie pójść i nie mogę pozwolić sobie zagłosować. Głos nieważny to jedyna opcja.

@: Kropla drąży skałę

Chuja tam! W tym wypadku tylko wydłuża stalaktyty.

@logic:

Wymyśliłem nazwę na Twoją przypadłość: "submitoza".
-
2009/05/22 08:20:08
@mietek_1899

Głupiś. PE ma rosnącą i perspektywicznie naprawdę sporą rolę w procesie decyzyjnym - a jeśli nie będzie miał, to będzie znaczyło, że nam UE tu skonała. Fakt, że jeszcze przy poprzednich wyborach tej roli nie bardzo było widać, a już kampania chyba prawie wszystkich polskich kandydatów ("wybierzcie mnie, a załatwię kanalizację w waszej gminie!") dodatkowo pogłębia takie wrażenie, ale trzeba patrzyć kawałek dalej niż na dwa lata naprzód.

A co do języka, to 100% racji - ale ja sprawdziłem, że kandydat, na którego chcę głosować, zna angielski. To jest do zrobienia.
-
2009/05/22 08:27:19
@inż.mru./ logic submitoza
każdy ma takiego Quasiego...
-
2009/05/22 09:15:15
przerazony 55% zgodnoscia z samobronia zajrzalem do szczegolow.

no sorki - "Produkcja genetycznie modyfikowanej żywności powinna być zakazana we wszystkich państwach członkowskich.
Odpowiedź komitetu nie zgadzam się
Komentarz komitetu Wyjątek mogą stanowić uprawy roślin na cele energetyczne."

czyli de facto oni uwazaja - przeciwnie niz ja - ze gmo winno byc zakazane, tylko za wyjatkiem tego, co ma do pieca isc...

btw sld 82%, ppp 73, ale pieprzony libertas az 8%. pewnie dlatego, ze jest za maly repertuar odpowiedzi i zamiast 'zgadzam sie czesciowo' wybieralem 'nie mam zdania'.

ktos, kto nie ma opinii w zadnej sprawie ma 51% zgodnosci z wiekszoscia graczy...
-
2009/05/22 09:15:36
@wo

"No to odpowiem Latarnikiem Wyborczym - wychodzi mi 84 procent zgodności z SLD, 73 procent z Centrolewicą i 68 % z Platformą."

ten latarnik wyborczy to jakas algorytmiczna sciema, bo mi zaraz po SLD-UP wyszlo UPR, przez co spac po nocy nie moglem.
-
2009/05/22 09:31:30
"No to na dobicie serwuję dzisiejszy występ Olejniczaka."

Drogi Wojtku, wlasnie rajt nał ju lost maj wojs.
-
2009/05/22 10:06:00
Ale to są takie normalne wybory, że jak skreślę wszystkich, to mi to po bożemu, policzą, jako głos nieważny, podnoszący jedynie frekwencję, tak?
Bo na liście kandydatów mam jakąś setkę postaci:
pe2009.pkw.gov.pl/PUE/PL/KOMITETY/11.htm
o których nikt nigdy nie słyszał, więc równie dobrze mógłbym zagłosować na listę płac pierwszego z brzega polskiego filmu.
-
2009/05/22 10:28:37
Oddawanie głosu nieważnego to jest dziecinna demonstracja. Lepiej sobie na rower pojechać w niedzielę.
-
2009/05/22 10:34:46
@braineater
"równie dobrze mógłbym zagłosować na listę płac pierwszego z brzega polskiego filmu."
Ano jest różnica, bo w ten sposób mógłbyś wybrać do PE Małaszyńskiego.
A o Buzku, Genowefie, Gierku i oczywiście "Komendancie" Słomce musiałeś słyszeć. BTW: BALBOUS Zafer Konrad z upeeru. Rocznik 1984, w dodatku: "ukończył szkołę średnią w Dubaju. Studiował informatykę na Politechnice Śląskiej i ekonomię na Akademii Polonijnej w Częstochowie. Obecnie student informatyki na Griffith College w Dublinie." Nie wiem, czemu ci wszyscy ludzie z roczników 80. wogle kandydują, ale ten przynajmniej nick ma ciekawy.
-
2009/05/22 10:39:27
Ścieżkę rowerową ma nieopodal lokalu wyborczego, więc żaden to wysiłek. Jak nie zagłosuję albo wybiorę jakiegoś cepa, to będę się z tym czuł głupio, zwłaszcza, jeśli znowu kraj z którego mam paszport będą reprezentować mistrzowie wyścigów na meleksach (a wydaje mi się, że nikt inny nie kandyduje). Po skreśleniu wszystkich, mam moralny spokój - nikt mnie nie reprezentuje.

(choć po przejrzeniu listy naszła mnie pokusa czysto krotochwilna, żeby zagłosować na panią Jezusek, co należy do Polskiej Partii Pracy.Jak mesjanizm, to na całego, byle z socjalistyczna twarzą)
-
2009/05/22 10:41:54
@ A o Buzku, Genowefie, Gierku i oczywiście "Komendancie" Słomce musiałeś słyszeć

Buzek tak, kiedyś zasnąłem na jego wykładzie.
Genowefa - zero informacji, nie wiem kim jest ta kobieta
Gierka kojarzę, ale wydawało mi się, że już nie żyje.
A Słomka to ten maniak w konfederatce, co od lat zasyfia centrum jakimiś idiotycznymi kserowanymi plakatami, żeby kogoś tam uwolnić?
-
2009/05/22 10:42:17
"BALBOUS Zafer Konrad"

Ale Konrad, a wiec Polak, jak Wallenrod!
-
2009/05/22 11:00:11
Dzieci, powiedzcie mi, że ja śnię albo koledzy z wydziału R2D2 MJ12 robią sobie jaja z mojego.
-
2009/05/22 11:04:40
@logic
To chyba śnimy to samo. W P24 wisi to na gównej od rana. Pyszne (de gustibus) są komentarze. Szkoda, że tak późno się wydało i nie zdążyli jej wepchnąć na pisowską jedynkę do PE.
-
2009/05/22 11:11:03
@logic
"Dzieci, powiedzcie mi"
You patronizin' me?
A poza tym sprawa dawno omówiona na blogu jednego Barta
-
2009/05/22 11:11:56
A propos psychiatryka, to nie wiem, czy wo wspomniał, na czym polega ten system nazewniczy z postępem geometrycznym: Majestic 12 - Salon 24 - Gumno 48 - Gnojówka 96 itd. Oczywiście nie wolno mówić o instancjach 6 i 3.
-
2009/05/22 11:18:19
No ale 24 = 6 + 6 + 6 i jeszcze na dodatek + 6
Osobiście preferowałbym w nazewnictwie duże liczby pierwsze.
-
2009/05/22 11:20:02
@urbane
Of course I am. To przez tę przepełniającą mnie miłość, do której zmuszają mnie czerwone guziczki, czerwona szarfa i czerwona mycka.
-
2009/05/22 11:25:03
Mój miły kolega z liceum podpadł kiedyś na klasówce z chemii, bo napisał "prawo wesołego pedała Geja Luzaka pozostawia pole do spekulacji, albowiem nie precyzuje, gdzie kończą się małe liczby całkowite, a zaczynają duże".
A jeśli chodzi o liczby pierwsze, to do klucza nazewniczego wybraliśmy raczej małą, ale za to jedyną parzystą.
-
2009/05/22 11:58:04
U mnie największa zgodność z SLD - 78%, Centrolewica - 72%, PO - 68%, a najmniejsza z PiS - 26%, Prawica Rzeczypospoiltej - 18%, Libertas - 8%.
-
2009/05/22 12:21:31
@wo: zmanipulowałeś. Pytanie o związki jednopłciowe brzmi:

"Unia Europejska powinna wspierać wprowadzanie w państwach członkowskich legalizacji związków partnerskich osób tej samej płci (lesbijek, gejów)."

Czyli pytanie nie dotyczy mojego stosunku do związków jednopłciowych, ale tego, czy tym się powinna zajmować Unia Europejska. To jakby co innego.
-
2009/05/22 12:23:41
@airborell
Czy ja mam jakąś pomroczność, czy wszystkie te tam pytania dotyczyły łuni? I czy aby nie ma to jakiegoś związku, że wybierać mamy członków Parlamentu Europejskiego? Może to jakas moja paranoja?
-
2009/05/22 12:24:55
No i tak BTW, czy sam dobór pytań do Latarnika (tak naprawdę zupełnie pominięte zostały kwestie ekonomiczne - poza związanymi z rynkiem pracy) nie jest jakąś tam manipulacją?
-
2009/05/22 12:26:54
Wszystkie pytania dotyczyły łuni. Tyle że można być np. zaciekłym zwolennikiem małżeństw jednopłciowych, a jednocześnie uważać, że decydowanie w tej kwestii nie powinno leżeć w kompetencjach Unii, tylko krajów członkowskich. WO to rozróżnienie subtelnie pominął.
-
2009/05/22 12:35:04
@airborell
"można być np. zaciekłym zwolennikiem małżeństw jednopłciowych, a jednocześnie uważać, że decydowanie w tej kwestii nie powinno leżeć w kompetencjach Unii, tylko krajów członkowskich"
Serio, znasz kogoś, kto jest zaciekłym zwolennikiem i jednocześnie uważa, że Unii nic do tego? Bo ja nie.
-
2009/05/22 12:48:04
Nie wiem, nie pytałem. Ale osobiście wolałbym (a jestem zwolennikiem małżeństw jednopłciowych), żeby zdecydował o tym nasz parlament, a nie Unia. Po to, żeby nie było potem puszczania okiem do wyborców, że "zła Unia kazała".
-
wo
2009/05/22 13:01:05
@airborell
"No i tak BTW, czy sam dobór pytań do Latarnika (tak naprawdę zupełnie pominięte zostały kwestie ekonomiczne - poza związanymi z rynkiem pracy) nie jest jakąś tam manipulacją?"

Każdy dobór pytań jest jakąś tam manipulacją.

" WO to rozróżnienie subtelnie pominął."

Po prostu odpowiadałem na takie pytanie, jakie mi zadano a nie na takie, jakie bym chciał usłyszeć.

"Ale osobiście wolałbym (a jestem zwolennikiem małżeństw jednopłciowych), żeby zdecydował o tym nasz parlament, a nie Unia. "

Osobiście, to ja bym wolał, żeby Jan Krzysztof Bielecki wpadał w próg 90% podatku dochodowego. Ale takiego pytania też nie było.
-
l-s
2009/05/22 13:04:33
Sorry za offtop, ale Dziennik linczują w psychiatryku:
kataryna.salon24.pl/106346,jak-to-sie-robi-w-dzienniku
-
2009/05/22 13:16:32
@airborell
"zła Unia kazała"
No toż nie ma ucieczki przed tym. Jeśli zła łunia nie każe za pośrednictwem jakiejś tam KE lub nie doradzi przy pomocy PE, to zła łunia zamota za pomocą illuminatów sterowanych przez mj12.
Zresztą to i tak takie pieprzenie kotka, bo Sejm RP za mojego żywota nie wprowadzi takiego przepisu z własnej woli. Dlatego wolę, żeby zła łunia kazała.
-
2009/05/22 13:22:55
@wo
"Osobiście, to ja bym wolał, żeby Jan Krzysztof Bielecki wpadał w próg 90% podatku dochodowego."
A ja bym wolał, żeby (niebędące skutkiem jakiejś katastrofy) olanie najważniejszych obietnic wyborczych deputowany do czegokolwiek odpracowywał w kamieniołomach. Jak miło byłoby popatrzeć. Przy okazji dałoby to naturalną dużą rotację, bo kamieniołomy wykluczałyby zasiedzenie się na następną kadencję.
Po namyśle: CEO/CFO korporacji też. Potrzeba dużo kruszywa na drogi, ktoś to musi wysadzić i załadować.
-
2009/05/22 13:28:33
@l-s
No, biedna Kataryna, dalej tak pójdzie, a wszyscy dowiedzą się, kto kryje się pod nickiem "Wojciech Orliński".
@urbane
"ktoś to musi wysadzić i załadować"
Do wysadzania to się mogę zgłosić na ochotnika, zawsze jarały mię gołe baby i wybuchy, np strasznie kiedyś bym chciał zobaczyć na własne oczy jak tacy dani saperzy tak przefakowują kilkudziesięciopiętrowy budynek z żelbetu, że sąsiednie się nawet specjalnie nie kurzą.
-
2009/05/22 13:34:47
A propos tych wybuchów, to nawet boję się przypuszczać, jak to świadczy o rozmiarze mego penisa, ale standardowe wyposażenie w szuterach, jakie se staram dobrać to sniper rifle i demolition weapon.
-
2009/05/22 13:36:42
@latarnik
Wyszli mi:
Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni2004) 65%
Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy 60%
Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej 50%

No i chyba tak będzie wyglądał mój głos. Niestety, przespałem datę rejestracji na niemiecką listę wyborczą i zamiast do Schloß Britz jak porządny Turek, będę się musiał kopsnąć do byłej Polskiej Misji Wojskowej w Berlinie Zachodnim.
-
2009/05/22 13:39:42
A ja wewogólnie lubię Berlin. Nie szprecham po dojczowsku, więc zawsze czuję się tam i zachowuję jak totalny spejskadet, ale lubię to miasto.
-
2009/05/22 13:46:20
@"urban abuse" Serio, znasz kogoś, kto jest zaciekłym zwolennikiem i jednocześnie uważa, że Unii nic do tego? Bo ja nie.

Np. w Danii to jest dość powszechna postawa. Duńczycy są raczej podejrzliwi wobec Unii, dołączyli się tylko ze względu na dopłaty do rolnictwa, a poza tym opierają się Unii bardzo skutecznie. A akceptację i tolerancję wpaja im od dziecka ich własny duński system, a nie unijny.
-
2009/05/22 13:48:12
"Kataryno, Ty jesteś naiwna, próżna, żeby nie powiedzieć...

Nadepnęłaś na odcisk służbom (udział Marszałkowej i Kittla w sprawie Szeremietiewa). Potem było "Kataryna bierze pieniądze od Agory", potem Sadurski i kilka innych "podchodów" na Ciebie.
A Mazurek to taki fajny chłop, co nie?

Może być tak, że przy okazji załatwiania Ciebie, przestraszą co bardziej odważnych blogerów i forumowiczów, coby zastosowali autocenzurę i "głupot" przeciwko "prawowitej waaadzy" nie pisali.

Nie wiesz co się dzieje z Galbą?"

Kurdę, wo, może by się agora kopsła i wydała tomik albo ze dwa takiej poezji? A Galba nie żyje, jak zresztą większość pozostałych cesarzy rzymskich, nie? Bo oni się tam truli, sztyletowali i gnębili Russela Crowe'a oraz polski element narodowy.
-
2009/05/22 13:48:22
A mi w obu ankietach wychodzi najpierw SLD, potem Centrolew, w granicach 80%. Cholera, a ja tak Napieralskiego nie trawię.
@m-m-m
"będę się musiał kopsnąć do byłej Polskiej Misji Wojskowej w Berlinie Zachodnim"
uważaj na CzekCzarlim, ale chyba już nie strzelają?
@prorock
"w Danii to jest dość powszechna postawa"
Ale my tu o Hamlecie czy o postawach Polaków?
-
2009/05/22 13:51:53
Co mają powiedzieć obywatele, w których okręgach startują spadochroniarze z Warszawki? Tak z ciekawości - Krasnoludki i Gamonie nie wystawili nikogo? Bo te listy co niektórych partii powodują u mnie odruchy .....
-
2009/05/22 13:53:06
@logic
Do wysadzania to się mogę zgłosić na ochotnika, zawsze jarały mię gołe baby i wybuchy, np strasznie kiedyś bym chciał zobaczyć na własne oczy jak tacy dani saperzy tak przefakowują kilkudziesięciopiętrowy budynek z żelbetu, że sąsiednie się nawet specjalnie nie kurzą.

Też miałem taką cichą nadzieję, że w ten sposób posadzą wrocławski Poltegor, co było o tyle rajcujące, że to było miejsce mojej pierwszej w życiu pracy. Się nie udało.

@urbane.abuse
uważaj na CzekCzarlim, ale chyba już nie strzelają?

Strzelają japońcy z lustrzanek. Ale na szczęście mi nie po drodze.
-
2009/05/22 13:55:24
PS Jak wy to robicie, że wam zgodność po 80% wychodzi? Ja doszedłem do prostego wniosku, że po prostu nie ma w Polszcze partii tak euroentuzjastycznej jak ja. Więc jak wy się w to wstrzeliwujecie? Jakiś klucz jest, czy jak?
-
2009/05/22 13:56:18
@kataryna

Przypomnial mi sie wlasnie zartobliwy wpis o infiltracji srodowisk szeroko rozumianej chrzescijanskiej unii jednosci przez Majestic12 - i nie moge sie powstrzymac od smiechu. I ta bezczelnosc Majestic12, zeby przed uaktywnieniem swoich spiochow w Dzienniku otwarcie opisac swoje metody dzialania... No, no...

Dziwi mnie tylko jakim cudem taka ezoteryczna sprawa trafia do mainstreamowych mediow jako news dnia. A juz demonstrujace moralna wyzszosc dementi Faktu jest prawie jak z The Onion.
-
2009/05/22 13:57:11
@m-m-m
"Strzelają japońcy z lustrzanek."
Hmmm. Przez parę ostatnich dni in Wien widziałem Azjatów jakiś kabongazylion, prawie każdy z aparatem, żaden z lustrzanką. Widać ci bardziej bojowi idą, tradycyjnie, na Berlin.
-
2009/05/22 13:59:00
@m-m-m
"Jak wy to robicie, że wam zgodność po 80% wychodzi? (...) Więc jak wy się w to wstrzeliwujecie? Jakiś klucz jest, czy jak?"
Bo my mamy krajowy klucz, który przechodzi przez Majestic i nam oczy mydli, a Ty masz zachodni, eksportowy, prawdziwy.
-
2009/05/22 14:05:20
@urbane
Co ty krzanisz, przyjacielu, jaki klucz? Majestic (DARMOWO!!!!?!1!!!!!) rozprowadza skrypt do uzyskiwania 80+% zgodności z LSD i Centrolewem, w'ogle nie trzeba wypełniać ankiety i odpowiadać na pytania. A podpowiedzi, co pisać w komciach dostajesz esemesem z podpisem "Brat Jarosław".
-
2009/05/22 14:05:36
@logic
Kurdę, wo, może by się agora kopsła i wydała tomik albo ze dwa takiej poezji?

Obawiam się, że odzyskany świeżo GuPol rozpocznie tym tomikiem nową erę.
-
2009/05/22 14:08:30
@m-m-m
jest jeszcze opcja, że się wypierdzieliłeś na pytaniu o dopłaty bezpośrednie dla rolników. Bo my tu wszyscy bardzo chcemy je utrzymać.
-
2009/05/22 14:09:38
@m-m-m

80% zgodność?
No więc jaja są. poklikałem i wyszło mi... 65% peezelu i jakieś 60% upeeru. Zagłosuję na nich? Overmydeadbody.
-
wo
2009/05/22 14:14:11
@urbane
"jest jeszcze opcja, że się wypierdzieliłeś na pytaniu o dopłaty bezpośrednie dla rolników. Bo my tu wszyscy bardzo chcemy je utrzymać."

Ja jestem za skasowaniem.

"A ja bym wolał, żeby (niebędące skutkiem jakiejś katastrofy) olanie najważniejszych obietnic wyborczych deputowany do czegokolwiek odpracowywał w kamieniołomach. "

Nie do zrobienia w praktyce.
-
2009/05/22 14:15:00
@urbane.abuse lustrzanki
To taka licencja poetika była. Strzelanie z idiotenkamer brzmiało głupio.

@urbane.abuse dopłaty
A to całkiem możliwe. Nawet zgadłeś, że jestem za stopniowym ich zniesieniem :-)
-
l-s
2009/05/22 14:17:13
@kataryna vs dziennik

Teraz czekam już tylko na aktywację śpiochów z Naszego Dziennika... no i RM, i Frondy też.
-
2009/05/22 14:20:13
@wo
"ja jestem za skasowaniem"
Jakoś mie to zdanko urbana zatrącało ironią i nie brałbym go tak bardzo dosłownie.
@mmm
Jasne, że to brzmi głupio, Azjaci strzelają z chińskich kałachów, każde dziecko to wie.
@oszust
mam nadzieję, że jako lojalny wobec lewicy korwinista stawisz się karnie na apelplacu do wytarzania w smole i pierzu, po czym umrzesz od poparzeń.
-
2009/05/22 14:20:53
@l-s
Twoja naiwność mnie zadziwia, żeby nie powiedzieć, że bawi.
-
2009/05/22 14:23:50
@urbane.abuse
"Serio, znasz kogoś, kto jest zaciekłym zwolennikiem i jednocześnie uważa, że Unii nic do tego? Bo ja nie."

Ja znam. Np. siebie.
-
wo
2009/05/22 14:26:32
@logic
"Jakoś mie to zdanko urbana zatrącało ironią i nie brałbym go tak bardzo dosłownie. "

Poza Quasim jesteś ostatnią osobą, po której bym oczekiwał, że pobije mnie z Voigta-Kampffa!
-
2009/05/22 14:26:47
@m-m-m
"Strzelanie z idiotenkamer brzmiało głupio. "
Dlatego Bond zawsze się rumienił strzelając z zegarka
@wo+m-m-m dopłaty
to też taka licencja była, ja osobiście nie mam pomysłu na naszą wieś, a Duńczykom i Francuzom jest oczywiście za dobrze
@wo kamieniołomy
"Nie do zrobienia w praktyce"
No nie do zrobienia, ale pisałeś o tym, co byś wolał. Ja napisałem co mnie by sprawiło przyjemność (znane tzw. twarze w drelichach z kilofami), a feasibility obu kwestii jest IMO podobna.
-
2009/05/22 14:29:28
@rakoski
"Ja znam. Np. siebie."
Opisz swoją zaciekłość, pliz.
-
2009/05/22 14:39:35
@urbane.abuse
"Opisz swoją zaciekłość, pliz."

Oszty... pojechałeś po najmniej znaczącym słówku. Tak, moja zaciekłość jest taka mało zaciekła, w paradach równości nie paraduję, ale partia, która będzie miała związki partnerskie homo w programie ma we mnie potencjalnego wyborcę. Nie do końca podoba mi się natomiast robienie z Unii scentralizowanego superpaństwa decydującego o wszystkim. Nawet w USA, które są o rząd wielkości bardziej scentralizowane niż Unia, poszczególne stany mają w tym i wielu innych kwestiach znaczny stopień swobody.
-
2009/05/22 15:00:06
@poszczególne stany mają w tym i wielu innych kwestiach znaczny stopień swobody.

I to jest dobre, bo?
-
wo
2009/05/22 15:03:37
@rakoski
"Nie do końca podoba mi się natomiast robienie z Unii scentralizowanego superpaństwa decydującego o wszystkim."

A mi się podoba. Najbardziej chciałbym zagłosować na partię typu anty-Libertas (widać zresztą z Latarnika, że miałbym z taką partią 97%). Jestem za superpaństwem, bo wolę, żeby polskie autostrady budował unijny komisarz ds infrastruktury, a nie polityk z PO, PiS czy nawet SLD.
-
2009/05/22 15:04:26
@mrw
"I to jest dobre, bo?"
Bo w jednym stanie wolno robić gałeczkę i jechać 65mph, a w drugim nie i wleczesz się 55mph. Więc nigdy nie wiesz za co wylądujesz w pierdlu.
-
2009/05/22 15:14:34
@mrwisniewski
"I to jest dobre, bo?"

Bo trzeba uwzględniać realia. Unia nie jest i nigdy nie będzie monolitem. Różnice pomiędzy poszczególnymi państwami istnieją i ignorowanie tego faktu może prowadzić do silnych tendencji odśrodkowych i wzrostu znaczenia ugrupowań kontestujących Unię. Poczucie przynależności narodowej i duma z tegoż, jakkolwiek wyśmiewana na tym blogu, jest jednak zjawiskiem dość powszechnym. Po co dawać do ręki argumenty różnym Libertasom?
-
2009/05/22 15:20:41
@ rakoski
"Po co dawać do ręki argumenty różnym Libertasom?"
Znaczy się - nie denerwować kretynów? Skoro już nie można ich zabić, to choć tyle mi zostaw.
I nie mam nic ale to nic przeciwko zasadzie subsydiarności pociągniętej ciut wyżej, o ten jeden unijny szczebel. A prawa człowieka (związki partnerskie i równouprawnienie) są IMO wysoko w hierarchii.
-
2009/05/22 15:22:11
@wo
"Jestem za superpaństwem"

A ja nie do końca (tzn. podoba mi się koncepcja Unii jako państwa federalnego, ze znaczną jednak autonomią poszczególnych państw wchodzących w skład), bo zbyt wysokie wydaje mi się ryzyko, że mogłoby się to skończyć powtórką z SFRJ. Dopóki jest fajnie to jest fajnie, ale wystarczy, że przyjdzie kryzys i nagle zaczynają się strajki p.t. "obcokrajowcy won od naszych miejsc pracy".
-
2009/05/22 15:26:49
@urbane.abuse
"Znaczy się - nie denerwować kretynów?"

Znaczy się - nie pozwolić, żeby kretyni paśli się na tym, że polityka prowadzona przez rząd Unii niekoniecznie będzie odpowiadała dużej części państw i/lub społeczeństw.
-
2009/05/22 15:28:02
@wo
"Poza Quasim jesteś ostatnią osobą, po której bym oczekiwał, że pobije mnie z Voigta-Kampffa!"
To akurat banał, w końcu pierdolnął cię kiedyś we łba różowy laser? A poza tym jesteś specem od Lema, a nie od Phillipa K. Chuja.
-
2009/05/22 20:37:28
Qfa, jeżeli taki latarnik daje mi 70%SLD, 64%CL, 60%PO, 59%PiS i po 55% SO i PSL, to to jest chuja warte.
Z drugiej strony, wybór ugrupowania w tych wyborach na naszą codzienną rzeczywistość ma wpływ mniejszy, niż rozkład przecinków w orędziu prezia.
-
2009/05/22 20:43:31
@bartoszcze
"rozkład przecinków w orędziu"
On tam nie ma przecinków, tylko ciamknięcia i chrumknięcia, umieszczane arbitralnie i na bieżąco przez Czytającego.
-
2009/05/23 00:15:06
@rakoski
"Unia nie jest i nigdy nie będzie monolitem."
"mogłoby się to skończyć powtórką z SFRJ."

Ejno. Słuszniejsza była Twoja własna paralela z USA, a one są chyba jeszcze w mniejszym stopniu monolitem. Znaczy różnica między NY a Salt Lake City, albo New Haven w Connecticut a Lynchburgiem w Virginii, a raczej między ich mieszkańcami, jest zdaje się większa niż między dwoma dowolnie wybranymi zróżnicowanymi miastami w UE. A mimo to jakoś w każdym z w/w zakątków USA działa np. prawo do aborcji, więc dlaczego od Białegostoku po Gibraltar geje nie mieli by się rejestrować. Jakiś mały antygejowski (a raczej anty-progejowski) terroryzm by się pewnie zdarzył, ale to wszystko.
A burzenie się na imigrantów to temat z trochę innego porządku, rywala do michy chętnie pogonim niezależnie od wszystkiego i z przyczyn częściej merkantylnych.